285. Műtárgyak, szőnyegek, ezüstök, ékszerek > Iránytű

1043. Iránytű

5,9*5,9*1,2 cm

német, 18. sz. vége, vésett és aranyozott bronz, iránytű – napóra – szögmérő funkcióval, alsó lemezen vésett felirat: Eleva-Poli (Elevatio Poliarum) és francia városok koordinátái