222. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek > Vajdapohár

1804. Vajdapohár

Kolozsvár, 19. sz., 13 latos antik ezüst, Erdődi mesterjegy, felhúzott test, vésett, poncolt palmetta díszítéssel, szalagdíszes, későbbi "Rostás Zoltán" tulajdonos vésetével és fiktív címerével, Kőszeghy: Nr. 978, 983, 1011., 340 g; m: 16,5 cm