222. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek > Cigarettatárca

1952. Cigarettatárca

20. sz. eleje, 1902-1937 közötti és 2006 utáni budapesti behozatali jel, 925 ezrelékes ezüst, belül aranyozva, "LK" mesterjegy mattított kék felülettel, "Kizárólag az Aranyeső táncaiért 1919, Karácsony Zerkovitz Béla" gravírozással, Zerkovitz Béla (1882-1948) a magyar kuplé és sanzonszerzők egyik legkiemelkedőbb alakja volt az Aranyeső operettel 1913-ban mutatták be.

187 g; 9,8*7,8 cm