72. Boemm Tivadar (Munkács,1822 - Drezda, 1899)
Probstner Gyuláné Prihradny Hermina (1839 - 1918) portréja, 1870
olaj, vászon
127*95 cm
j.j.l.: T. Boemm pt. 1870
Irodalom: Ana Petrova Pleskotova: "Realizmus v Slovenskom malarstve.Joef Czanczik a jehro okruh" Szlovák Tudományos Akadémia,Pozsony,1961. 116. kép 253. oldal