50. Kéméndy Jenő (Déva, 1860 - Budapest, 1925)
Oláh medevetáncoltató, 1883
olaj, vászon
42,5*53 cm
j.j.l.: Kéméndy Jenő 883; BÁV 13/66.
Reprodukálva: Magyar Királyi Postatakarékpénztár Árverési Csarnok aukció XVII/5. Bp. 1936 nov. (kat.sz. 1356.)