669. Gross - Bettelheim Jolán (Nyitra, 1900 - Budapest, 1972)
Pszeudó ambíció
litográfia, papír
290*220 mm
j.j.l.: Gross Bettelheim és k.l. a nyomaton Jolán Gross B.