491. Petróleumlámpa
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott fehércserép, öntöttvas szerelékkel, jelezve: máz alatti kék Zsolnay Pécs és TJM családi jelzet, üveg cilinder hiányzik
d: 48 cm; h: 147 cm