258. Műtárgyak, bútorok és szőnyegek > Boroskancsó és 5 db pohár

511. Boroskancsó és 5 db pohár

Gorka Géza, 1946-1948, Zsolnay gyár, formába öntött, kézzel formázott, fényes, megfolyó mázas félporcelán, domborított hal díszítéssel, jelezve az alján: masszába karcolt felkelő nap, alatta Z. Gorka II., 1 db restaurált, Irodalom: Szabó Lilla: Gorka Géza életműve Chovanecz Balázs gyűjteményében, Kieselbach, Bp. 2020. 509. oldal 761. kép, kat. 755

m: 8,5-19,5 cm