217. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek > Eszter tekercs tokban (Megilla)

1038. Eszter tekercs tokban (Megilla)

Palesztina, 19. sz., antik ezüst, trébelt, vésett, poncolt díszében 4 db plasztikus dombormű, Ószövetségi jelenetekkel, csiszolt csont, karneol, korall és zöld kalcedon berakással, hibátlan pergamenre, írt teljes tekercs, eredeti dobozában, eredeti tulajd

Btto: 376,3 g; tekercs m: 15,5 cm, tok m: 41 cm,