217. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek > Szelence

1107. Szelence

német, 19. sz. vége, 1902-előtti bécsi behozatali jel és 1937-1966 közötti budapesti fémjel, 800-ezrelékes ezüst, belül aranyozva, idilli páros jelenetekkel díszítve, tetőlemezek zsanérral, nyithatóak

38 g; m: 3,2 cm