238. 19. és 20. századi festmények > Ábrahámhegy, 1948

609. Rafael Győző Viktor (Rév - Komárom, 1900 - Budapest, 1981)

Ábrahámhegy, 1948

akvarell, papír

285*450 mm

j.j.l.: Ráfael V. 1948 Ábrahámhegy