221. Wagner János gyűjtemény > "Lomnici csúcs"

892. Ligeti Antal (Nagykároly, 1823 - Budapest, 1890)

"Lomnici csúcs"

olaj, karton

20*24 cm

j.j.l.: Ligeti Antal

sérült