696. Járitz Józsa (Budapest, 1893 - Budapest, 1986)
Nő stólával, 1917
olaj, vászon
100*73 cm
j.j.l.: Járitz 1917
Kiállítva: Járitz Józsa gyűjteményes kiállítása, Budapest, Nemzeti Szalon, 1922. október-november (kat. 78., Női alak zöld ruhában, 1917); Járitz Józsa festőművész kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum, 1968 (kat. 4., Női ackép fatörzs mellett (Hilda), 1917.)