262. Ékszerek, ezüstök, műtárgyak > Mellkereszt

1289. Mellkereszt

Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 750 ezrelékes kis ezüst jel, Wisinger Mór mesterjegy (a díszmagyar ékszerek híres ötvösmestere), öntött, aranyozott latin kereszt, 11 db tábla csiszolású, aláfóliázott smaragddal, 18 db igazgyönggyel, kis sérülésekkel

48,8 g; 11,5*7 cm