262. Ékszerek, ezüstök, műtárgyak > Empire urna

1334. Empire urna

Eperjes, 19. sz. első fele, 13 latos antik ezüst, Emericus Sárossy mesterjegy, kalapált, vésett, poncolt test, hurkolt fülekkel, bordázott és plasztikus bogyós füzérekkel, áttört peremkoszorúval, virágos tetődísszel, talpon „TR” tulajdonosi monogram, kis sérüléssel, (Kőszeghy: Nr. 628, 649)

439 g; 22*22*11,5 cm