262. Ékszerek, ezüstök, műtárgyak > Fedeles urna

1328. Fedeles urna

Nagyvárad, 19. sz. eleje, 13 latos antik ezüst, "TL" mesterjegy, kalapált test, hálómintás tagológyűrűkkel, áttört, tölgylevél koszorús szegélydísszel, virágszál tetőgombbal, kis sérüléssel, (Kőszeghy: Nr. 1530)

291 g; 21*11 cm