1286. Pillangó bross
1900 körül, aranyozott ezüst áttört test, teljes felületén ametiszt, citrin, hegyikristály, gránát kövekkel borítva (részben aláfóliázva), 17 db igazgyönggyel, néhány kő csiszolt üveggel pótolva, fém tű szerelékkel, kis sérülésekkel
bruttó: 33,4 g; 6,7*5 cm