262. Ékszerek, ezüstök, műtárgyak > Kehely és paténa

1298. Kehely és paténa

Moszkva, 1869, 84 zlotnyikos antik ezüst kehely, "BC" próbálómester jelzettel, gazdagon vésett és poncolt díszében az Atyaisten, Krisztus, Mária ábrázolása a szenvedéstörténet eszközeivel és orosz felirat a felajánlás szövegével, paténa nem hozzá tartozó: Pest, 1867-1937 közötti fémjel, 800 ezrelékes aranyozott ezüst,„BJ” mesterjeggyel

334 g; m: 19,5 cm; d: 12 cm