262. Ékszerek, ezüstök, műtárgyak > Kehely és paténa hordozó tokkal

1299. Kehely és paténa hordozó tokkal

19. sz. első fele (?), aranyozott antik ezüst, "PAPSTLICHES KUNST - INSTITUT F. X. DUTZENBERG GREFELD" feliratos pápai tiarás jelzettel, római papír etikettel, vésett és poncolt talplemezeken: Szűz Mária, Szent József és Krisztus ábrázolással, plasztikus, áttört indadíszes nodus, neoreneszánsz motívumokkal, eredeti, bársonybélelt hordozó tokkal

530 g; m: 19,2 cm; d: 14 cm