222. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek > Asztali óra

1492. Asztali óra

Pest, 19. sz. közepe, negyedütős szerkezet, feketére festett fa tok, alabástrom oszlopokkal, aranyfestett és gyöngyház díszítéssel, számlap jelzett: "Johnrefter (?) in Comorn", hátlapon: "Frantz Xaver Kiffler Pesth 587." címkével, két magyar dallamot játszó, működő zeneszerkezettel, működik, kulccsal, ingával, kis sérüléssel, 1 mutató hiányzik, m: 55,5 cm