222. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek > Fedeles urna - női lovasverseny díj

1880. Fedeles urna - női lovasverseny díj

Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Wintermantel és Szombathy mesterjegy, szár és tetődísz csiszolt zöld jade betéttel, poncolt díszítés 8 db sárga szintetikus zafír kővel, belül, aranyozott, fedelén a Magyar Királyi Földművelésügyi Minisztérium 1930-1931 évi díjazottjainak neve gravírozva, paláston: "STRESA 1930-1931, COPPA CIGALA 1930" vésettel, tetődíszén Maugsch szignóval, kis sérüléssel, Btto: 839 g; m: 28,5 cm