77. Komáromi Kacz Endre (Rév - Komárom, 1880 - Balatonalmádi, 1969)
Enteriőr cseresznyevirágokkal
olaj, karton
40*30 cm
j.b.l.: Komáromi Kacz E.
kis sérüléssel