283. Égi nagyságok, földi kicsinységek - Nagy József gyűjteménye > Paténa

67. Paténa

74 g., d: 13, 5 cm

orosz, 19. sz. első fele, Szentpétervár, 1861 előtti fémjel és 'A.D.' (?) mesterjegy, 84 zlotnyikos finomságú antik ezüst, vésett 'Istenanya a jel' ábrázolással és cirill betűs felirattal
karcos felülettel