280/1. Régi mesterek és 19-20.századi festmények > Bűvölés, 1902 (VÉDETT - NO EXPORT)

95. Madarász Viktor (Csetnek, 1830 - Budapest, 1917)

Bűvölés, 1902 (VÉDETT - NO EXPORT)

olaj, vászon

68,5*55,5 cm

j.j.l.: M.V. (monogram) és Madarász Viktor 1902, Kiállítva: Madarász Victor történeti festő művei, Budapest, Nemzeti Szalon, 1904. (kat. 65. Olajvázlat. Heine “Die Beschwörung” című költeményéhez. Eladó, 1000 Korona) – “A kép azt a jelenetet ábrázolja, amint a ve