1291. Toporci Madonna
Gácser Kata terve (1940) után 20. közepe festett, aranyozott porcelán, jelezve az alján, masszába nyomott Herend felirattal, és máz feletti kék címeres jellel, 5632 karcolt számozással
m: 56 cm