280/2. 20.századi és kortárs festmények, bútorok > "Faluszéli alkonyat", 1920-as évek, Kecskemét

520. Prohászka József (Bodrogkisfalu, 1886 - Kecskemét, 1964)

"Faluszéli alkonyat", 1920-as évek, Kecskemét

olaj, vászon

49,5*69,5 cm

j.b.l.: Prohászka, Feltehetően kiállítva: Prohászka József festőművész gyűjteményes kiállítása, Kecskemét, Városi Múzeum, 1949. május 21. június 6. (kat. 19. Faluszéli alkonyat, magántulajdon)