227. Benczúr Gyula (Nyíregyháza, 1844 - Dolány, 1920)
Az elhagyott kedves, 1877 körül
olaj, vászon
52*65 cm
j.b.l.: Benczúr, ho.: kiállítási címkék
Proveniencia: egykor a Benczúr család tulajdonában, Kiállítva: Benczúr Gyula és tanítványai kiállítása, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, Budapest, Műcsarnok, 1921. kat.sz. 247. Benczúr Gyula (1844-1920) A festőfejedelem és kortársai, a Herman Ottó Múzeum és a Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum kiállítása, Miskolc, Miskolci Galéria Rákóczi ház, 2007. jan.-okt. kat.sz. 16.