105. Pohlnisch, I. G. jelzéssel
Maria Tscholner kismartoni úrhölgy képmása (a tulajdonos szóbeli közlése alapján), 1854 (óralánca műtárgykatalógusunk 1264. tételeként szerepel)
olaj, vászon
90*74 cm
j.j.l.: I. G. Pohlnisch pinx 1854
sérült, keret nélkül