264. Festmények és szobrok a Saphier-gyűjteményből II. - 2. nap > Kalotaszegi menyecske, 1930-as évek

446. Berde Amál, Dóczyné (Nagyenyed, 1886 - Kolozsvár, 1976)

Kalotaszegi menyecske, 1930-as évek

olaj, vászon

75*60 cm

j.b.f.: D. Berde, h.o.: Tájkép napozó akttal

Feltehetően kiállítva: Dóczyné Berde Amál kolozsvári festőművész erdélyi tárgyú műveiből rendezett kiállítás, Budapest, Műterem, 1941. október 5-15. (kat. 5., Kalotaszegi menyecske)