446. Berde Amál, Dóczyné (Nagyenyed, 1886 - Kolozsvár, 1976)
Kalotaszegi menyecske, 1930-as évek
olaj, vászon
75*60 cm
j.b.f.: D. Berde, h.o.: Tájkép napozó akttal
Feltehetően kiállítva: Dóczyné Berde Amál kolozsvári festőművész erdélyi tárgyú műveiből rendezett kiállítás, Budapest, Műterem, 1941. október 5-15. (kat. 5., Kalotaszegi menyecske)