1143. Tellus női karóra
Svájc, 20. sz. eleje, Budapest, 1937-1966 közötti fémjellel, 14 k arany tok, szíj és csat, Marxen Lipót és szíjban "GSz" mesterjegy, szögletes art deco tok, arab számos, rátétes számlap Tellus jelzettel, vésett lemezekkel, nyelves záródással, biztonsági kapoccsal, tokszám: 7204, működőképes, szerkezet tisztításra szorul, kis sérüléssel
bruttó: 13,3 g; h: 16 cm