184. Miháltz Pál (Magyarvalkó, 1899 - Budapest, 1988)
Önarckép, 1928
rézkarc, papír
105*82 mm
j.j.l.: Miháltz Pál, j.j.k. a nyomaton: Miháltz Pál 1928 május hó 2