73. Edvi - Illés Aladár (Pest, 1870 - Budapest, 1958)
"Istálló sarok"1932
olaj, fa
22,5*34 cm
j.j.l.: E. Illés A.; ho.: Edvi Illés Aladár "Istálló sarok" 1932. III. 30.