258. Vaszkó Ödön, Bilkei (Pancsova, 1896 - Budapest, 1945)
Balatonkeresztúri strand
olaj, vászon
33,5*44,5 cm
vakrámán felirat: "Hálás tiszteletem jeléül Vaszkó"; feltehetően kiállítva: XXXIX. Csoportkiállítás, Budapest, Nemzeti Szalon, 1924. szeptember (kat.sz. 182.) A Balatoni Társaság második kiállítása, Bp., Nemzeti Szalon, 1924. november-december (kat.sz. 313.)