1898. Bánk Ernő (Szalmatercs, 1883 - Budapest, 1962)
Köszörűs, 1927
olaj, vászon
84,5*69 cm
j.j.l.: Bánk Ernő 927
Kiállítva: Tavaszi Szalon, Budapest, Nemzeti Szalon, 1928. április (kat. 14.), Bánk Ernő emlékkiállítása, Budapest, MNG, 1978. április-május (kat. 46.), Kiállítva és reprodukálva: Frissítés, Szombathely, 2004. kat. 11.