1188. Járitz Józsa (Budapest, 1893 - Budapest, 1986)
Portré karbatett kézzel, 1935 körül
olaj, vászon
70*52 cm
j.j.l.: Járitz
Kiállítva és reprodukálva: Saphier: Hölgyek palettával, 2008, 79. kép; Feltehetően kiállítva: Járitz Józsa festőművész kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum, 1968 (kat. 41., Női arckép, 1935)