1599. Karkötő
20. sz. eleje, 14 k sárga -vörös -fehér arany lapkás kombináció, finoman vésett felülettel, "PK" mesterjegy, nyelves záródással, biztonsági nyolcassal
27,9 g; h: 19,2 cm