262. Ékszerek, ezüstök, műtárgyak > Étkészlet, 6 személyes

1488. Étkészlet, 6 személyes

Zsolnay gyár, Pécs, 1900-1910 között, matricázott porcelánfajansz, plasztikus részeken kézi festéssel, masszába nyomott Zsolnay Pécs gyári bélyegző és 2655-ös formaszám, a forma 1886-88 közötti, össz.: 28 db, néhány tányér megkopva, régi restaurálással és apróbb sérülésekkel, dr. Kovács Orsolya pécsi művészettörténész muzeológus, szakvéleményével

m: 9-14,3 cm; d: 9,5-30,6 cm