Horvay János
"A magyar hősi halott orvosok emlékére"
1225. tétel
Martinelli Jenő
Térdeplő akt
1226. tétel
Spies jelzéssel, 20. sz. első fele
Diszkoszvető
1227. tétel
Kerényi Jenő
Akt, 1929
1228. tétel
Medgyessy Ferenc
Támaszkodó nő
1229. tétel
Magyar szobrász, 20. sz. első fele
Nyújtózkodó
1230. tétel
Sóváry János
Gondolkodó akt
1231. tétel
Kovács Margit
Hajat fonó, 1956
1232. tétel
Medgyessy Ferenc
Hindu nő
1233. tétel
Kovács Margit
Korsós lány, 1958
1234. tétel
Kovács Margit
Éneklő
1235. tétel
Füles tálca
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Flipp Scheibeck mesterjegy, vésett díszítéssel és PJ koronás monogrammal, alján fa lemezzel megerősítve, kis hibákkal
1236. tétel
Evőeszközkészlet, 12 személyes
1237. tétel
Cukordoboz
Bécs, 1846, 13 latos antik ezüst, "AW" mesterjegy, gazdagon domborított, vésett poncolt díszítéssel, körtés tetőgombbal, belső rész tűzaranyozva, zárszerkezet kulcs nélkül
1238. tétel
Teavíz melegítő égővel
Bécs, 1852, 13 latos antik ezüst, Hermann Wilhelm mesterjegy, három lábon álló összekötő lemez égővel, öblös test faragott csont fogóval
1239. tétel
Talpas kínáló
Pest, 1872-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, elkopott mesterjegy, kalapált, hólyagolt díszítéssel, talpon apró hibával