Díszváza
Elbogen, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, jelezve az alján masszába nyomott gyári jelzet és 844 számozás
101. tétel
Asztali lámpa
Herend, 20. sz. első fele, festett és aranyozott porcelán, fa talppal, festett textil ernyővel, restaurált
102. tétel
Bonbonier, váza és tálca
Herend, 20. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, alján máz feletti kék jelzet
103. tétel
Kaspó, bonbonier és kosár
Herend, 20. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, alján máz feletti kék jelzet, Viktória mintás
104. tétel
Tányér, asztalközép és kínáló
105. tétel
Hamutál és 10 db tálka
Herend, 20. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, alján máz feletti kék jelzet, Apponyi mintás
106. tétel
Fogpiszkálótartó, 2 db váza, 2 db tálka és 3 db kosár
Herend, 20. sz. második fele, festett, aranyozott porcelán, alján máz feletti kék jelzet, Apponyi mintás
107. tétel
Bonbonier, gyertyatartó és 4 db rózsa
108. tétel
Tálka, 6 db
Herend, 20. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, alján máz feletti kék jelzet, Viktória mintás, egyiken: a Herendi Porcelánmanufaktúra 150 éves évfordulójának kiadása
109. tétel
Gyufatartó, 2 db bonbonier és 4 db tálka
Herend, 20. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, alján máz feletti kék jelzet, Viktória mintás, egyik tálkán: 1941-es kék Herendi jel és benyomott Herend 7734 jelzet
110. tétel
Bonbonier és tálka, 3-3 db
111. tétel
Bonbonier, váza és csésze
112. tétel
Kínáló, 4 db
113. tétel
Bonbonier és kínaizáló figura
Herend, 20. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, alján máz feletti kék jelzet, figurán: a Herendi Porcelánmanufaktúra 150 éves évfordulójának kiadása
114. tétel
Szalonnázó paraszt
Zsolnay, 20. sz. vége, festett porcelán, máz feletti kék jellel, "Moldován I." szignálással
115. tétel
Akt tükörrel
116. tétel
Ludas Matyi
Herend, 20. sz. vége, festett porcelán, alján máz feletti kék jelzet
117. tétel
Gyertyatartó pár
Zsolnay gyár, Pécs, 1990 körül, türkizmázas fehérporcelán, talpán domború gyári pecsét és 8059-es formaszám, archaikus díszítéssel
118. tétel
Váza
Schütz Cilli, 1900 körül, korongolt vastag fajanszporcelán, talpán masszába nyomott jelzet, áttört díszfülekkel, fehér, fényes mázzal fedve