Karaffa
osztrák, 1900 körül, szecessziós díszítésû ón test, csipkebogyós motívummal, j.n., kis sérülésekkel
23. tétel
Tejszínes kancsó
német (?), 19. sz. vége, 1902 utáni prágai behozatali jellel, belül aranyozva, három lábon öblös, bogyódíszes kancsóka, kis sérüléssel
24. tétel
Cigarettakínáló, 2 db
Szlovákia, 1920 körül, 800 ezrelékes ezüst, "FB" mesterjegy, kerek edénykék, bordázott díszítéssel, kis sérüléssel
25. tétel
Cukorszóró
Bécs, 1867-1936 közötti fémjellel, 800 ezrelékes ezüst
26. tétel
Fûszertartó pár
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Theodor Dörr (?) mesterjegy, sima kerek testek, eredeti üvegbetéttel, kanalak nélkül, kis sérüléssel
27. tétel
Késbak, 6 db
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Hermann Südfeld mesterjegy, vésett AI tulajdonosi monogrammal
28. tétel
Teáskanál, 6 db
Budapest, 20. sz. vége, 1966-1999 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, neorokokós nyél díszítéssel
29. tétel
Szivartartó
Párizs, Christofle, 20. sz., ezüstözött fém, eredeti dobozában
30. tétel
Cigarettatárca
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 900 ezrelékes belül aranyozott ezüst, "MS" mesterjegy, zománcfestett art deco motívummal
31. tétel
Utazóóra
Bécs, 20. sz. eleje, fém, B. Medlinger, Wien IX. B. Alserstrasse 18. és SLAVA, USSR jelzésekkel
32. tétel
Cigarettatárca
osztrák, 20. sz. eleje, 1902-1936 közötti pesti behozatali jellel, 900 ezrelékes aranyozott ezüst, "MD" mesterjegy, beültetett királykék zománccal
33. tétel
Tûpárna
német, 19. sz. vége, 1888 utáni hold koronás és 1872 utáni bécsi fémjellel, 900 ezrelékes ezüst kosárka, virágmintás párna betéttel
34. tétel
Mokkáskanál, 6 db
Olaszország, 20. sz. eleje, fém, préselt állatmotívumokkal
35. tétel
Tálka, 4 db
perzsa, 19. sz. vége, kalapált, poncolt, vésett sárgaréz, állatokkal és figurális ábrázolásokkal
36. tétel
Teaszûrõ
Budapest, 1867-1936 közötti fémjellel, 800 ezrelékes ezüst, csont izolálóval
37. tétel
Földmérõ eszköz készlet, 4 db-os
osztrák (?), 1900 körül, iránytû, prizma, zollstock, fém, üveg, csont
38. tétel
Utazó evõeszköz szett, 3 db
német (?), 1920 körül, "Conraetz" bélyegzõvel, C&D készítõjellel, ezüstözött fém, plasztikus virág dísszel, kissé kopott, fém pengével
39. tétel
Bonbontartó
osztrák, 19. sz. vége, zománcfestett kék üveg, sárgaréz babakocsi formájú szerelékkel