N. L. monogrammal: A Csodálatos mandarin
magyar, datált. 1963, festett terrakotta, jelezve j.l.: N.L. 963, 16*29*9 cm
1081. tétel
Dísztál
1082. tétel
Váza
1083. tétel
Fedeles kínáló
Ligeti Miklós keramikus, jelzett az alján, mázas kerámia, "Boldog új évet" felirattal, kis sérülésekkel, m: 8,5 cm, d: 15,5 cm
1084. tétel
Padlóváza
dán, 1900 körül, festett porcelán, jelezve az alján: Royal Coppenhagen, Denmark és máz alatti jel oldalt: Schis (?),, m: 42 cm
1085. tétel
Váza
dán, Royal Coppenhagen karácsonyi váza, 1926, máz alatt festett porcelán, "Weichnachten 1926" felirattal, talpán zöld szitázott és kék gyári jelzet, 176-os számozással, m: 18,3 cm
1086. tétel
Váza
magyar, 1930 körül, feltehetően Sinkó András terve a Zsolnay gyár részére, fehér mázas kerámia, jelzés nélkül, sérült, repedt, m: 45 cm
1087. tétel
Likőrös készlet
1088. tétel
Névjegytartó
magyar, 20. sz. első fele, faragott alabástrom, nikkelezett fém síugró figurával "Szerelő II. 1939" felirattal, sérült, m: 17 cm
1089. tétel
Art deco váza
osztrák, 1930 körül, hasáb alakú lila ametisztüveg, színes zománcfestett díszítéssel, fácán motívummal, apró mázhibával, m: 19 cm
1090. tétel
Díszdoboz-"Daphne"
francia, René Lalique, 20. sz. közepe,színtelen, öntött és homokfúvott üveg,aranyozott fém szerelékkel, jelezve az alján: Lalique, France, d: 8 cm, m: 5 cm
1091. tétel
Úti tintatartó
osztrák, 19. sz. vége, kalapált, cizellált vörösréz, üvegbetéttel, rugós záródó szerkezettel, bőr borítással, kis sérüléssel, m. 4,5 cm
1092. tétel
Art deco doboz (2 db), hamutartó (1 db), szalvéta gyűrű (1 db)
magyar és osztrák, 1920 körül, nikkelezett fém, vaslemez, bakelit, kis sérülésekkel,, szalvéta gyűrű: 8*12,5 cm, hamutartó m: 12 cm, dobozok. 4*11*9 cm, 8,5*9*4 cm
1093. tétel
Likőrös pohár, 6 db
Haida, Novy Bor, Karl Palda terve, 1930 körül, csiszolt üveg, festett díszítéssel, kis sérülésekkel, 6*3,5 cm
1094. tétel
Fatojás
orosz, 20. sz. eleje, festett fa, nyitható, m: 12 cm
1095. tétel
Pohár
Haida, Novy Bor, Karl Palda terve, 1930 körül, csiszolt, köszörült színtelen üveg, festett díszítéssel, m. 12 cm
1096. tétel
Palack és 2 pohár
Haida, Novy Bor, Karl Palda terve, 1930 körül, csiszolt, köszörült színtelen üveg, zománcfestett díszítéssel, apró sérülésekkel, palack m: 18,5 cm, pohár m: 6,5 cm
1097. tétel
Kancsó és pohár
magyar, 20. sz. első fele, anyagában színezett halványzöld üveg, m: 22 cm, m: 10,5 cm
1098. tétel
Palack dugóval és 3 db pohárral
1099. tétel
Két palack
magyar, 1935 körül, anyagában részben színezett, homokfúvott és színtelen üveg, zománcfestett díszítéssel, m: 26,5 cm, m: 23,5 cm