Tulipán váza
1910 - 20 körül, fújt, kékeslila üveg, csavarodó magas nyakkal talpán köszörült "L.C. Tiffany Favrile" jelzet, irizáló felülettel, m: 44 cm
1021. tétel
Váza
Horváth Márton (1931 - 2013)fújt üveg, fatörzs motívummal, fénylő arany és folyatott kékeslila, irizáló felülettel, alján köszörült "H M*"jelzettel, 12*12*9 cm
1022. tétel
Váza
1023. tétel
Váza
1024. tétel
Kaspó
1025. tétel
Tál
Horváth Márton (1931 - 2013), öblös üveg tál, fényes irizáló felülettel, alján köszörült "H M*"jelzettel, 21,6*8,5 cm
1026. tétel
Váza
1993, Loetz stílusú üveg test, jelzett az alján: Enkholt 1993 VSKT, arany színű, irizáló, maratott felülettel és lila örvénylő vonaldísszel, m: 16,7 cm
1027. tétel
Balás Eszter (Budapest, 1947 - ): Kígyónő III., 1998
Balás Eszter (Budapest, 1947 - ) bronz, jelezve j.l.: B E., 2/7 számú öntvény alján Százados úti Műhelytelep etikett, 33*14*12 cm
1028. tétel
Tót Biblia
Budapest, 1890-es kiadás, "Zuba András 1901" tulajdonosi jelzettel, bőr kötésben, rézlemez domborítással és pántolással, születési és halálozási családi adatokkal, 18,6*13*8 cm
1029. tétel
Tál
Horváth Márton (1931 - 2013), formába fújt színtelen üveg felületén irizáló fényjátékkal, talpán köszörült "H M*"jelzettel, 16,8*8,2 cm
1030. tétel
Tál
Horváth Márton (1931 - 2013 )formába fújt vastag falú üveg, lüszteres, aranyfényű irizálófelülettel, alján köszörült "H M *" jelzettel, 17,2*5,2 cm
1031. tétel
Váza
Horváth Márton (1931 - 2013) formába fújt színezett üveg, lilás irizáló felülettel, alján köszörült "Horváth M." jelzettel, 11*12 cm
1032. tétel
Tál
WMF, Geislingen, 1920 körülfújt üveg tál, lilás - arany irizáló felülettel, Myra - sorozatjelzés nélkül,, 15,7*6,4 cm
1033. tétel
Teatartó edény
Kína, 19. sz. vége, festett porcelán, kék dekorral és szerencse szimbólumokkal, fa zárófedéllel, talpán apró hibával, Hong Kong-i vásárlási certifikációval, m: 21,5 cm
1034. tétel
Tányér
Kína, 20. sz. első fele, festett porcelán, kék bambuszleveles dekorral, fa kitámasztóval és Hong Kong-i vásárlási certifikációval, d: 25,5 cm
1035. tétel
Gyertyatartó
1036. tétel
Gyertyatartó
1037. tétel
Tálca
Pest, 1867 - 1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst Polgár Kálmán mesterjegy, plasztikus díszperemmel, 897 g., d: 34 cm
1038. tétel
Tálca
Budapest, 1937 - 1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, elkopott mesterjegy, téglalap forma, plasztikus, virágfejekkel díszített öntött peremmel, 1100 g., 48,5*24,5 cm
1039. tétel
Tányér, 6 db
Budapest, 1937 - 1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst"KG" mesterjegy, öntött nyolcszögletes formák, plasztikus, levéldíszes peremekkel,, 1804 g., d: 21,3 cm