Kaspó pár
1121. tétel
Dísztál
Josef Steidl, Znaim, 19. sz. vége, festett, aranyozott, részben áttört fehér cserép, jelezve a hátoldalán: masszába nyomott "Steidl Znaim" felirat, formaszám: 1105, d: 38,5 cm
1122. tétel
Dísztál
1123. tétel
Tintatartó
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, festett fehér cserép, jelezve az alján: öttornyos templom, TJM családi jel és "Zsolnay Pécs" jelzet, formaszám: 448, restaurált, 27,5*16 cm
1124. tétel
Forrásnál
1125. tétel
Denevéres váza
Belgium, 20. sz. eleje, Alban Chambon terve, mázas, rátétes díszítésű kerámia, alján: 6816-os formaszám, m: 14 cm
1126. tétel
Váza
magyar, 20. sz. eleje, mázas fehér cserép, tulipán forma, m: 14 cm
Díszkancsó
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, rózsaszín mázas fehér cserép, jelezve az alján: masszába nyomott "Zsolnay Pécs" jelzet formaszám: 2227, kis restaurálással, m: 22 cm
1129. tétel
Díszkancsó
1130. tétel
Kaspó
1131. tétel
Díszkancsó
1132. tétel
Díszváza
Fischer Ignác, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott keménycserép, jelezve az alján: máz alatti kék és masszába nyomott "Fischer I. Budapest" jellel, m: 29 cm
1133. tétel
Hölgy kalitkával - Tapintás (Az öt érzék figuracsoportból)
1134. tétel
Sárga ruhás nő
Herend, 20. sz. eleje, festett porcelán, talpán máz alatti kék címerpajzs jelzet és masszába nyomott" Herend"bélyegző,, m: 19,2 cm
1135. tétel
Csésze és alj
Bécs, 19. sz. eleje, festett porcelán, bécsi rózsás motívummal, talpakon máz alatti kék jelzettel, fül alján apró sérüléssel, nem összetartozó, m: 5 cm, d: 13 cm
1136. tétel
Csésze
1137. tétel
Csésze és alj
Schlaggenwald, 1831, festett, aranyozott porcelán, jelzett a csésze alján: masszába nyomott "S" betűjel és "31"-es évszám, csésze m: 6 cm, alj d: 15 cm
1138. tétel
Szoba illatosító
Rudolstadt, 1910 körül, festett porcelán, jelezve az alján: máz alatti kék koronás "N" betűjel, m: 12 cm
1139. tétel
Szalvéta gyűrű, 2 db
magyar, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán "J" és "S" monogramokkal, d: 6 cm