231. Festmények, bútorok és szakrális tárgyak
[1-20]
[21-40]
[41-60]
[61-80]
[81-100]
[101-120]
[121-140]
[141-160]
[161-180]
[181-200]
[201-220]
[221-240]
[241-260]
[261-280]
[281-300]
301-320
[321-340]
[341-358]
Szalonasztal
magyar, 20. sz. eleje, fenyőfa alapon diófa borítással, tömör diófa lábakkal, faragott díszítéssel, kihúzható vendéglappal, sérült
301. tétel
Etager
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, esztergált bükkfa polcösszekötőkkel, faragott díszítéssel
302. tétel
Szalongarnitúra, 5db-os
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, asztal egy fiókkal,sérült
303. tétel
Virágtartó állvány
magyar, 1900 körül, tölgyfa
304. tétel
Kártyaasztal
magyar, 1900 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, esztergált lábakkal, kinyitható asztallapján zöld filccel, sérült
305. tétel
Szalonasztal
magyar, 20. sz. eleje, fenyőfa alapon cseresznyefa borítással, faragott díszítéssel, vendéglappal, sérült
306. tétel
Szék pár
osztrák, Thonet, 1900 körül, hajlított, gőzölt bükkfa, a kávában beégetett "Thonet" jelzettel
307. tétel
Pipatórium
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, két fiókkal, hiányos
308. tétel
Állótükör konzolasztallal
magyar, 1910 körül, tölgyfa alapon mahagóni borítással, sárgaréz veretekkel, sérült
309. tétel
Kártyadoboz
Szalmásy Sándor, 1936, faragott bükkfa, reprodukálva: Magyar Iparművészet 1929/130
310. tétel
Íróasztal
magyar, 19. sz. második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, lapján intarziás díszítéssel, posztó betéttel, sérült
311. tétel
Láda
Dél-Európa, 18. sz., tömör tölgyfa, faragott díszítéssel, belsejében 1 ládafiával, eredeti zárszerkezettel, 1 db kulccsal, sérült, hiányos
312. tétel
Káposztagyalu
Dunántúl, 1882, "FF" monogrammal, faragott tölgyfa és fenyőfa
313. tétel
Szuszék
Bihar megye, 19. sz. vége, ácsolt bükkfa, vésett díszítéssel, az alja pótolt
314. tétel
Szuszék
Bihar megye, 19. sz. közepe, ácsolt bükkfa, vésett díszítéssel
315. tétel
Szuszék
Bihar megye, 1900 körül, ácsolt bükkfa, vésett díszítéssel
316. tétel
Tükör
Nógrád megye, 1900 k., esztergált és faragott diófa, magyar címerábrázolással
317. tétel
Asztal
magyar, 19. sz. második fele, tömör tölgyfa, feketére pácolt berakással, egy fiókkal
318. tétel
Fogas
Nógrád megye, 19. sz. vége, faragott díszítésű fa
319. tétel
Tálas fogas
Alföld, 19. sz. vége, festett fenyőfa
320. tétel
[1-20]
[21-40]
[41-60]
[61-80]
[81-100]
[101-120]
[121-140]
[141-160]
[161-180]
[181-200]
[201-220]
[221-240]
[241-260]
[261-280]
[281-300]
301-320
[321-340]
[341-358]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS