Szecessziós kínálókosár
Gyertyatartó
angol, W. A. S. Benson műhely, 20. sz. eleje, kovácsoltvas, szecessziós tulipánkelyhes forma, alján készítői bélyegzővel
387. tétel
Kaspó
Tevan Margit,, 20. sz. második fele, nikkelezett, kalapált fém, két díszgyűrűn plasztikus, figurális díszítéssel, jelezve az alján: Tevan
388. tétel
Füstölő
389. tétel
Váza
390. tétel
Díszváza
osztrák, 20. sz. eleje, szinezett zöld üveg, irizáló felülettel
391. tétel
Kaspó
Körmöcbánya, 19. sz. vége, festett, mázas fajansz, szecessziós díszítéssel, masszába nyomott gyári bélyegzővel és 848 D fazonszámmal, sérült
392. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. első fele, folyatott eozinmázas fehércserép, fémesen savmaratott felülettel, talpán vörös gyári bélyegzővel, talpán sérült
393. tétel
Süteményes készlet, 7 db-os
Steidl Znaim, 20. sz. eleje, festett fajansz, szőlőlevelekből álló tálak, masszába nyomott gyári bélyegzőkkel és 676 és 677-es fazonszámmal
394. tétel
Váza
395. tétel
Asztalközép
osztrák, 19. sz. vége, többrétegű csiszolt üveg, aranyozott díszítéssel, bronz oroszlánlábas talpon, áttört ón virágtartóval
396. tétel
Kancsó
Zemplén, 19. sz. vége, színtelen hutaüveg
Amazon
Herend, 20. sz. első fele,B. Éva Lőte (1906-1966) terve, festett porcelán, jelzett a talpon: B. É. Lőte, alján: masszába nyomott "Herend" jel és bélyegző
399. tétel
Bagoly