Fali konzolpár
német, 19. sz. vége, fa konzolon festett, aranyozott porcelán, puttó díszítéssel, sérült, egy virág hiányzik
401. tétel
Asztalközép
Fischer József, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott, részben áttört fehércserép, jelzett az alján: Fischer J. Budapest, játszadozó puttók ábrázolással
402. tétel
Díszkancsó pár
Tata, 19. sz. vége, festett, aranyozott keménycserép, szatírfejes kiöntő csőrökkel és gazdag virágdísszel, talpakon beütött "Tata" jelle, apró hibákkal
403. tétel
Kandeláber
cseh, 20. sz. eleje, csiszolt, színtelen kristályüveg
404. tétel
Barátságpohár
osztrák 19. sz. második fele, bíborpácolt, zománcfestett üveg, ón szereléke hiányzik, fül aljánál sérült
405. tétel
Készlet
Parád, 20. sz. eleje, zománcfestett ibolyás díszítéssel, aranyozással, pohár, 6 db és 2 db palack, 1 db süteményes tál és 6 db kistányér (össz. 15 db)
406. tétel
Díszpohár
osztrák, 19. sz. vége, bíborpácolt és hámozott üveg, fényes arany díszfestéssel és szájperemmel
407. tétel
Emlékpohár
magyar, 19. sz. második fele, bíborpácolt üveg, zománcfestett koronás magyar címerrel , "Emlékül" felirattal, arany kontúrozással, kissé megkopva
408. tétel
Fedeles pohár
osztrák, 20. sz. eleje, színtelen és bíborpácolt, csiszolt üveg, fedéllel
409. tétel
Talpas pohár, 2 db
magyar, 19. sz. vége, festett, aranyozott hutaüveg
410. tétel
Emlékpohár
magyar, 19. sz. vége, színtelen, bíborpácolt üveg, koronás magyar címerrel és zománcfestett díszítéssel, peremén csorbulással, karcos felülettel
411. tétel
Méltóságos Gróf Wencheim Ferenc címere, 1853, 2 db
tempera, selyem, sérült
412. tétel
Körmeneti zászló
413. tétel
A Bielekian család címere
magyar, 19. sz. vége, olaj, vászon
414. tétel
Gróf Széchényi István címere
magyar, 19. sz. vége, gouache, papír, sérült
415. tétel
Máramaros vármegye térképe, 1870
színezett litográfia, papír, j.b.l.: Kőbe vésette Kraumann Séndor , mászaki iroda tiszt által, j.l.: M. k. állam nyomda Budán 1870
416. tétel
Magyar törvényhatósági címerlap
színezett rézmetszet, papír, j.k. a kartusban: Lencsó rajzolta; j.j.l.: Szárnyay metszette Pesten, sérült
417. tétel
Harang
magyar, 1856, öntött bronz, "Öntöttet Rupprecht János Pécsett 1856" felirattal, sérült
418. tétel
Adományozó levél Apafy Mihály fejedelem számára
pergamen, viaszpecsét hiányzik, sérült
419. tétel
Nemesi oklevél Pálffy Károly részére
tus, pergamen, viaszpecséttel, sérült