Esküvői tányér 5 db
Észak - Magyarország, 1897 - 1912, festett, aranyozott, feliratos porcelán, kis sérüléssel
1101. tétel
Tányér, 23 db
Hollóháza, Wilhelmsburg, Gránit (Bp.) Murány, Apátfalva, Ditmar, 1900 körül, festett és matricás keménycserép, 1 repedt
1102. tétel
Mángorló
USA, 1900 körül, öntöttvas szerkezet, bükkfa hengerekkel, Clothes Mangle Steel Ball Beasing The American Wringer Co New York, USA és No Hardwood Rolls 124 feliratokkal
1103. tétel
Satu és fűrész
20. sz. eleje, vas, faragott fa
1104. tétel
Hadifogoly emlék
Vác, 1913 - 16 között, faragott, égetett díszítésű fa, tetején: "Váczi Honvéd Hadi Korház emléke" felirattal, 1914- 1915- 1916 évszámokkal, kulcs nélkül