Díszkupa
781. tétel
Szentelvíztartó - Veronika kendője
Stomfa, Ján Kostka munkája, 1760, ónmázas fajansz, jelezve a hátoldalán: Gegr 1760, m: 26 cm
782. tétel
Albarello
Itália, 1794, ónmázas fajansz, "A D" monogrammal, repedt, m: 21,5 cm
783. tétel
Tál
Itália, 19. sz., ónmázas fajansz, nőalakkal, alján festett "EF" jelzés, peremen apró mázhibákkal, 30*21,5 cm
784. tétel
Dísztál
Itália, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz, Józsefet eladják testvérei jelenettel, kis sérüléssel, d: 36,5 cm
785. tétel
Kupa
német, 17. sz., mázas keménycserép ón talpperemmel és billenőfedéllel, lmáz sérüléssel, m: 17 cm
786. tétel
Patikaedény, 2 db
Itália, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, "V. Pector" és "V. Egittiaco" felirattal javított peremmel, kis sérülésekkel, m: 19 cm
787. tétel
Tányér
Felvidék, 19. sz eleje, ónmázas fajansz, áttört díszítéssel, jelezve az alján: I + B, d: 26 cm
788. tétel
Albarello
Itália, 18. sz., ónmázas fajansz, "S. Citrus" felirattal, ón talpazattal és fedéllel, talpazaton: SF készítőjel és német (?) céhjelzés, kis mázhibákkal, m: 32,5 cm
789. tétel
Stomfa
Stomfa, 18. sz. közepe, ónmázas fajansz, jelezve hátul: H, sérült, mázhibákkal, sérült (máz repedt), m: 27 cm