Dísztál
Kína, 20. sz. közepe, festett porcelán, fényes aranyozással, alján masszába nyomott jelzettel, d: 40,5 cm
761. tétel
Dísztál
Japán, 19. sz. vége, festett porcelán, tájkép ábrázolással, fém pántolással, peremén kis sérüléssel, d: 47 cm
762. tétel
Esernyőtartó
Japán, Arita manufaktúra, 19. sz. vége, festett és matricázott motívumokkal díszített porcelán, m: 62 cm
763. tétel
Kaspó
Kína, 20. sz. közepe, festett porcelán, sárkány motívumokkal, jelezve az alján, m: 45 cm, d: 52 cm
764. tétel
Doboz
Kína, 20. sz., festett porcelán, Kakiemon stílusú virágos díszítéssel és szerencseszimbólumokkal, alján vörös készítői bélyegzővel, 22*22*11,5 cm
765. tétel
Kínáló tál
Japán, Arita manufaktúra, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, madaras díszítéssel, alján máz alatti kék jelzettel, kis mázhibákkal, 27*16,5*10 cm
766. tétel
Álló nőalak
Dél-Itália, hellenisztikus kor, Kr. e. 300 - 30 között, égetett agyag, restaurált, m: 25 cm
767. tétel
Fibula, 3 db
római császárkor, 2 - 4. sz., bronz, h: 6 - 8,5 - 9 cm
768. tétel
Fayum-i múmia portré
i. sz. 4. század, tempera, fa, sérült, ho: pecséten: "Sammlung Theodor Grof", 34*18,5 cm
769. tétel
Patikaedény
Itália, 18. sz. eleje, ónmázas fajansz, alja restaurált, m: 21 cm
770. tétel
Patikaedény
Spanyolország, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, "V. Müd. De. Apio." felirattal, fedele hiányzik, m: 24 cm
771. tétel
Gyógyszertartó edény
Itália, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, "M. Taridatum" felirattal, fedele hiányzik, máza hajszálrepedt, m: 20 cm
772. tétel
Patikaedény
Itália, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, "C. Samalin" felirattal, apró sérüléssel, m: 23,5 cm
773. tétel
Patikaedény
Itália, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, "Bals. H. B." felirattal, m: 23 cm
774. tétel
Szirupkanna
Itália, Albissola, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, "Aquerute" felirattal, kis sérüléssel, m: 23,5 cm
775. tétel
Patikaedény
Itália, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, "Lambitivo" felirattal, pereme kissé sérült, m: 23,5 cm
776. tétel
Patikaedény
Franciaország, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, sérült, m: 22 cm
777. tétel
Fedeles kínáló
Holics, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, alján jelzett, erősen mázhibás, sérült, 16*7,3*7,5 cm
778. tétel
Patikaedény
Delft, 18. sz. közepe, ónmázas fajansz "AD. Labia" felirattal, sérült, m: 11,5 cm
779. tétel
Kosárka
Tata, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, festett virágdíszítéssel, jelzett az alján: "T", öblében hajszálrepedéssel, 12*21,5*15,5 cm