241. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
601-620
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-713]
Tányér, 12 db
Hollóháza, Wilhelmsburg, Miskolc, 1900 körül, festett keménycserép, sérült
601. tétel
Tányér, 12 db
Hollóháza, Miskolc, Apátfalva, Telkibánya és Wilhelmsburg, 1900 körül, festett keménycserép, sérült
602. tétel
Ostyasütő
magyar, 1728, kovácsoltvas, kétoldalán vésett mintával, Krisztus monogrammal, Jézus szíve ábrázolással
603. tétel
Teafűtartó (?)
német, 19. sz., ón, csavaros tetővel, D. J. monogramos poncolással
604. tétel
Ványoló, 2 db
Debrecen, 19. sz. második fele, bronz
605. tétel
Kancsó
balkán, 19. sz., kalapált vörösréz, sérült
606. tétel
Tányér, 3 db
német és Felvidék (?), 1735, 1765, 1818-as évszámos készítői bélyegekkel, ón, egyiken későbbi, vésett, oroszlános imitált címer és 1769-es monogramos tulajdonosi jelzet
607. tétel
Gyertyatartó
magyar, 19. sz. első fele, bronz
608. tétel
Gyertyatartó pár
magyar, 19. sz. második fele, sárgaréz, állítható
609. tétel
Gyertyatartó
610. tétel
Olajmécses
Balkán, 19. sz. második fele, bronz
611. tétel
Olajmécses
612. tétel
Ötvös (öntő) szerszám, 16 db-os
magyar, 19. sz. vége, kovácsoltvas és réz
613. tétel
Gyertyatartó
Erdély, 19. sz. első fele, sárgaréz
614. tétel
Tűzszerszám, 5 db
Erdély, 18. sz. vége, kovácsoltvas és kovakő, tartóban
615. tétel
Gyertyatartó
magyar, 19. sz. második fele, bronz, sérült
616. tétel
Céhbehívó
erdélyi szász, 1861, sárgaréz, a kádár céh jelképeivel, hátoldalán felirattal, 1861-es évszámmal
617. tétel
Szabóolló
német, 1871, RV monogrammal, acél, maratott díszítéssel
618. tétel
Szabóolló, 2 db
magyar, 20. sz. eleje, kovácsoltvas
619. tétel
Körző
Nyugat-Magyarország, 19. sz. eleje, fenyőfa és kovácsoltvas
620. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
601-620
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-713]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS